Aktualności

Glasówka

Szanowne Panie, szanowni Panowie,

Po raz drugi w 2020 r. witam Państwa w imieniu Pana Doktora Andrzeja Glassa i serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej na Politechnice Warszawskiej.

 Odbędzie się ono w sobotę 15 lutego 2020 r. o godz. 10.15,

UWAGA - w budynku Aerodynamiki MEL, prawdopodobnie s. AK na II piętrze (to samo miejsce, co w styczniu). Już na pewno będzie to nowe stałe miejsce spotkań, patrz niżej.

Temat: 60 rocznica pierwszego lotu samolotu szkolno-treningowego TS-11 Iskra

Spotkanie poprowadzi: tym razem, chyba po raz pierwszy w historii naszych spotkań, nie tylko nie będzie jednego prelegenta, ale na nawet ich lista nie jest jeszcze zamknięta. Na pewno będzie można posłuchać następujących osób i tematów:

- Jerzy Gruszczyński - geneza konstrukcji i próby porozumienia z OKB Jakowlewa

- Miłosz Rusiecki - moskiewski konkurs na odrzutowy samolot szkolno-treningowy w świetle dokumentów wydobytych z archiwów przez czeskiego historyka Jakuba Fojtika; mam nadzieję, że nasz szanowny Mistrz i Gospodarz p. dr Glass okrasi tę opowieść soczystymi anegdotami ze wspomnień polskich uczestników tego konkursu,

- Pilot zespołu Biało-czerwone Iskry - opowieść zza sterów. Specjalnie nie zdradzam jeszcze Osoby prelegenta, bo nie wie jeszcze, czy uda Mu się spotkać z nami w tym terminie. Nie wykluczamy, że ostatecznie spotkanie rozłożymy na dwa terminy, niekoniecznie jeden po drugim.

Pozdrawiam,

Miłosz Rusiecki