Aktualności

Msza lotników 4 grudnia

Biskup Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski będzie celebrował Mszę św. z racji Święta Matki Bożej Loretańskiej patronki Lotników w intencji pilotów, lotników, stewardes i pracowników lotniska w niedzielę 04 grudnia 2016

o 18.00. Oprawę muzyczna wykona chór ze szkoły lotniczej w Dęblinie.

Po Mszy św. spotkanie opłatkowe Ks. Biskupa z Lotnikami w kaplicy.

Parafia św. Ojca Pio w Warszawie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się przy ulicy Gen. Fieldorfa 1 w Warszawie, na osiedlu Gocław-Lotnisko, należąca do dekanatu grochowskiego.

Adres: - Praga Południe ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa

http://lotniczyspacerpowarszawie.pl/places/kosciol-lotnikow-kosciol-pw-matki-bozej-loretanskiej/

Tu możemy przeczytać się o kościele lotników:

W 1920 roku, z prośbą o ustanowienie Matki Bożej Loretańskiej patronką lotników, zwrócili się do ówczesnego papieża Benedykta XV włoscy lotnicy. Od tego czasu wszyscy podróżujący w powietrzu udają się pod jej opiekę. Charles Lindbergh, podczas swojego samotnego rejsu przez Atlantyk w 1927 roku, miał przy sobie obrazek z wizerunkiem Maryi z Loreto. Z kolei załoga Apollo 9 zabrała ze sobą medalion z wygrawerowaną podobizną patronki.

Neil Armstrong — pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu, przed swoją historyczną podróżą udał się do Loreto we Włoszech, by tam modlić się o pomyślność misji. Po jej zakończeniu — w podziękowaniu za udaną wyprawę, złożył w loretańskim Sanktuarium kamień z Księżyca.

Modlitwa Pilota

Boże, proszę, weź mnie pod Swoją opiekę i ochronę wraz ze wszystkimi, którzy podróżują samolotami. Spraw, abym był mądry i czujny w wykonywaniu swoich obowiązków, sumienny w codziennej służbie, szybki i skuteczny w decyzjach, a odważny w chwilach trudnych. Ochroń mnie przed niebezpieczeństwami podróży lotniczej, a w razie zagrożenia spraw, abym w sercu zachował ciszę i pogodę. Kiedy jestem poza domem, daleko od tych, których kocham, daleko od Ojczyzny, pomóż mi ufać, Panie, że nigdy nie opuścisz mnie w potrzebie. Weź pod opiekę mych najbliższych, od których jestem oddzielony podczas wykonywania obowiązków służbowych. Spraw, abym był im zawsze wierny, i żeby oni byli mi wierni również. Spraw, żeby po każdym rozstaniu mój powrót do domu był radością dla nas wszystkich. Amen.

opr. Stanisław Błasiak