Aktualności

LOTNICZE MAŁŻEŃSWO. Spotkanie autorskie z M i M Nowotnikami – Nadarzyn 7 marca 2017r.

Poznańska Ławica. Przyleciał samolot. Wieczorny, krajowy rejs. Załoga jak zawsze siada w bufecie, pije kawę albo herbatę. Kapitan musi podpisać dokumenty. Dokument przygotowuje i przynosi Małgorzata.

- Panie kapitanie mogę prosić o podpis – mówi dziewczyna. A że mówi dużo, pyta: - A co pan zawsze taki smutny? - Bo kapitan nigdy nie siada razem z załogą, ale zawsze osobno i zadumany obraca szklankę herbaty.

- A co ja będę pani mówił, życie nie zawsze jest łatwe – odpowiada pilot. Podpisuje dokumenty i odlatuje. I tak kilkanaście razy. Przylatuje, kręci szklankę, podpisuje i leci z powrotem. Aż pewnego dnia w Warszawie psuje się pogoda. Pasażerowie zostali już odprawieni, ale samolot nie może wystartować, musi czekać na komunikaty pogodowe nadawane co trzydzieści minut.

- A może wypije pani z nami kawę – proponuje kapitan Małgorzacie.

 Siadają w rogu, z dala od załogi. Rozmawiają. To znaczy Małgorzata opowiada skąd się wzięła na lotnisku, że nikt w jej rodzinie nie miał nic wspólnego z lataniem, że urodziła się w Lesznie, maturę zdała w Kaliszu, studiowała w wyższej szkole ekonomicznej w Poznaniu. Że nie jest jej łatwo, że wynajmuje pokoik przy rodzinie, że udało jej się dostać pracę na lotnisku.

- A może chciałaby pani latać? – pyta nagle kapitan.

- Panie kapitanie, a która dziewczyna nie chciałaby latać?!

- To niech pani lata. Ja panią wesprę.

 

No i jak powiedział, tak wsparł. W 1972 roku Małgorzata była już na kursie w Warszawie. Kilkanaście lat pracowała jako stewardesa. A od ponad 40 lat tworzą z kapitanem Marianem Nowotnikiem szczęśliwą parę.

O swojej przygodzie z lataniem Państwo Nowotnikowie opowiedzą we wtorek, 7 marca o 17:30 w Bibliotece Publicznej Gminy Nadarzyn. Wstęp wolny. Przybywajcie.

Lotnicze małżeństwo i Małgorzata i Marian są członkami Warszawskiego Koła Seniorów Lotnictwa.