Aktualności

Zapraszamy do kina Iluzjon (Warszawa)

Z przyjemnością przekazuję zaproszenie przesłane przez redakcję Przeglądu Lotniczego:

Czy wiedzą Państwo w jakim przedwojennym polskim filmie można zobaczyć wiele oryginalnych sekwencji lotniczych?

Samoloty startujące z Aleksandrowic k. Bielska-Białej, Okęcia i Pola Mokotowskiego, unikatowe sceny lotnicze, także – jak mówimy dzisiaj – „air-to-air”, wspaniałe, przedwojenne samoloty, w tym dwusilnikowy RWD-11… To wszystko możemy zobaczyć na filmie z 1937 r. pt. „Dziewczyna szuka miłości” w reżyserii Romualda Gantkowskiego z Tamarą Wiszniewską i Mieczysławem Cybulskim w rolach głównych.

Pokazy filmu odbędą się w warszawskim kinie „Iluzjon” w niedziele 11 i 25 lutego (2018 r.) o godzinie 16.00 w ramach cyklu „Retrokino. Filmy przedwojenne w nowej odsłonie”. Projekt realizowany jest przez Filmotekę Narodową, wszystkie filmy z cyklu przeszły gruntowną renowację. Dzięki odnalezieniu dodatkowych scen, film „Dziewczyna szuka miłości” jest o kilka minut dłuższy od znanej wersji.

Dla naszych czytelników kino Iluzjon zarezerwowało po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z seansów – można je otrzymać na hasło „25 lat Przeglądu Lotniczego”. Ale na film i tak warto się wybrać, nawet jeżeli nie uda się zdobyć wejściówki – bilety normalne są w cenie jedynie 14 zł, ulgowe 12 zł.

Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej ->

 

Roman