Aktualności

Majowe zebranie Klubu

Szanowne koleżanki i koledzy..

 
W imieniu prezesa zapraszam na kolejne spotkanie ogólne Klubu w dnia 9 maja o godz. 16:00 w Klubie Aviator w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego na Okęciu. 
 
Na spotkaniu będziemy gościć prof Roberta Głębockiego w Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej, który jest kierownikiem OBLOTU nowego Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych  w Przasnyszu Politechniki Warszawskiej przy Wydziale MEiL Wydział MEiL zakupił tam 2 lata temu  przasnyskie lotnisko i wybudował ten ośrodek dla prowadzenia badań poligonowych  dronów i silników rakietowych. Tam prowadzone jest też szkolenie szybowcowe studentów Politechniki Warszawskiej.
Prelegent przedstawi nam drogę do powstania ośrodka, jego program i infrastrukturę badawcza oraz plany szkolenia lotniczego.
 
Osoby nie będące członkami WKSL a chcące uczestniczyć w spotkaniu proszone są o zgłoszenie się do dnia 3 maja aby wpisać na listę wejściową do 1 Bazy. Zgłoszenie na tel 601284304  Lesław Karst lub 500070463 Andrzej Szymczak.
 
W załączeniu kilka zdjęć z podpisania aktu erekcyjnego lotniska w 2020 r i uroczystości otwarcia Ośrodka w 2022.w których uczestniczyli przedstawiciele Klubu.
 
Pozdrawiam.