Opłatek 2010

W dniu 13 grudnia 2010 odbyło się uroczyste spotkanie trzech klubów lotniczych- Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa,  Stowarzyszenia Lotników Polskich i Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa  Wojskowego RP   na dorocznej uroczystości opłatkowej  Poniżej kilka fotek z tego spotkania. 

Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obrazWybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz

 

Zebranie członków WKSL w dniu 7.12.2010

W dniu dzisiejszym odbyło sie ostatnie zebranie robocze w tym roku . Był to również ostatni termin  dokonywania wpłat za udział  w spotkaniu Opłatkowym. Prezes potwierdził spotkanie Opłatkowe w dniu 13 grudnia o godz. 16.00  w sali DSP na ul Miecznikowa.

Ponadto Prezes przekazał następujące informacje organizacyjne.:

Pierwsze spotkanie już w nowym roku planowane jest na dzień 1 luty 2011 godz 17.00 w DSP na Miecznikowa.  Połączone będzie z wykładem doc.dr Bohdana Jancelewicza o pracach komisji badającej wypadki lotnicze. Będzie to ciekawy wykład gdyż prelegent był członkiem takiej komisji .

Walne Zebranie Wyborcze planowane jest na dzień 1 marca 2011 r o godz 17.00  również na Miecznikowa. Prezes apeluje o liczny udział członków WKSL gdyż będą wybierane nowe władze Klubu.

W kwietniu planuje sie spotkanie "Jajeczkowe" w terminie jeszcze nie znanym

W maju spotykamy się w dniu 4 maja we środę  godz.17.00.

I ostatnie  spotkanie przed wakacjami w czerwcu w dniu 7 czerwca godz 17.00

Z powodu rosnących wydatków i wzrastających kosztów utrzymania Klubu  na Walnym Zebraniu będzie poddane pod głosowanie zwiększenie składek rocznych z 35  na  50 zł.

8 grudnia o godz 12.00 w Sobikowie (5 km za Górą Kalwarią za rondem na Grójec) na miejscowym cmentarzu odbędzie sie pogrzeb kpt pilota  Stanisława Helińskiego.  Rodzina zmarłego bardzo serdecznie zaprasza na uroczystość pogrzebową.

{Wybrany obraz{Wybrany obraz{Wybrany obraz

 

Informacje Zarządu WKSL

Zarząd WKSL przypomina  o najbliższym zebraniu które odbędzie się w dniu 7 grudnia o godz. 17.00 w DSP na ul. Miecznikowa na którym będą m.inn   zbierane wpłaty na Opłatek 2010. Wpłaty będzie przyjmować  kol. Roman Dubicki.

 Zarząd WKSL informuje ,że Uroczystość Opłatkowa  odbędzie się w dniu 13 grudnia (poniedziałek)  o godz 16.00 w sali DSP na ul. Miecznikowa.

{Wybrany obraz

 

Pamięci płk. pilota Mariana Pisarka

W dniu 29 października w Kolegiacie Radzymińskiej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci płk. pilota Mariana Pisarka oraz polskich pilotów biorących udział w bitwie o Anglię w 1940 r. Na uroczystość został zaproszony Poczet Sztandarowy WKSL w osobach Panów Sławomira Michalskiego, Jacka Kucharskiego i Janusza Wałkuskiego. Program uroczystości przewidywał zbiórkę Pocztów Sztandarowych, Mszę Św. w intencji   poległych pilotów w bitwie o Anglię w 1940r.odprawioną w Kolegiacie Radzymińskiej i  Apel Poległych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radzyminie i Radzymińska Orkiestra Dęta zaprezentowały program artystyczny. Zaproszenie wystosowali : Burmistrz Radzymina Pan Zbigniew Piotrowski, Dyrektorka Szkiły Podstawowej  Pani Elżbieta Jeleń, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły nr 1 im. płk Mariana Pisarka w Radzyminie. Po uroczystości delegacja WKSL została podjęta  przez Pana Burmistrza Zbigniewa Pitrowskiego lampką szampana. Pan Burmistrz podziękował przybyłym za  udział Pocztu Sztandarowego i delegacji WKSL  w uroczystości. W czasie tego spotkania przedstawiono nam młodszego brata płk Pisarka- Aleksandra. Wspomnieniom nie było końca i postanowiono nawiązać bliższy kontakt.  

( tekst-Jacka Kucharskiego)

 

W 59 rocznicę katastrofy Li-2 w Tuszynie

W dniu 27 listopada 2010 r. w Tuszynie k. Łodzi  odsłonięto pomnik  ku czci poległych tam w 1951 r w katastrofie lotniczej  pasażerów, i załogi samolotu Li-2   PLL LOT,  pod dowództwem kpt. Mariana Buczkowskiego. W katastrofie  zginęło 12 pasażerów i 4 członków załogi. W odsłonięciu pomnika uczestniczyły m.in delegacje  Warszawskiego i Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Polskich Linii Lotniczych LOT , Dęblińskiej Szkoły Orląt. której absolwentem był kpt Marian Buczkowski oraz syna kpt Buczkowskiego - Pana Zbigniewa Buczkowskiego, którego staraniem powstał ten pomnik.    WKSL reprezentowany był przez Sławomira Michalskiego, Mariana Nowotnika z Małżonką Panią Małgorzatą Nowotnik i Jerzego Eknera.

foto  Sławomir Michalski

{Wybrany obraz{Wybrany obraz

Akcja zniczy - W dniu Święta Niepodległości

11 listopada 2010 r. jak co roku od lat 10-ciu z okazji Święta Niepodległości, członkowie Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa    spotkali się przy Głazie Pamięci na Polu Mokotowskim oraz na Okęciu przy tablicy pamiątkowej poświęconej  zamordowanym pracownikom lotnictwa   i   złożyli wiązanki kwiatów.

{Wybrany obrazWybrany obrazWybrany obraz{Wybrany obrazWybrany obrazWybrany obraz