Groby lotników na warszawskich cmentarzach

Jak co roku w dzień zmarłych, odwiedzam groby swoich najbliższych a także nie zapominam zapalić lampki na grobach moich zawodowych przyjaciół lotników, którzy odeszli z woli Pana, na wieczną wachtę.
W kwaterze Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie leży kilku wybitnych i zasłużonych lotników, których groby często odwiedzam aby odmówić krótką modlitwę i zapalić lampkę pamięci.
Każdego roku coraz więcej jest mogił przy, których się zatrzymuję, a w tym roku przybyło ich szczególnie dużo, odeszło wielu wartościowych ludzi, zbyt wcześnie, i w zbyt tragicznych okolicznościach /mam tu na myśli tragedię smoleńską/ przybyło pomników i przybyło ludzkich tragedii.
Nowo wzniesiony pomnik poległych w katastrofie smoleńskiej 96 ofiar, na wojskowych Powązkach jest monumentem, który będzie przypominał nam i potomnym ogrom smoleńskiej katastrofy.
Niezliczona ilość kwiatów i płonących zniczy, przy mogiłach : byłego dowódcy Sił Powietrznych, niektórych członków załogi Tupolewa, a także innych ważnych osób, ofiar tej katastrofy, świadczy o tym, jak bardzo byli lubiani i  ważni dla nas.

A oto kilka zdjęć z wojskowych Powązek

lo10.jpglo9.jpglo8.jpglo7.jpglot6.jpglot5.jpglo4.jpglot3.jpglot2.jpglot.jpg

 

Tekst i foto Władysław  Mastalerz   SLP