Klubowe spotkanie Wielkanocne 2015

Nasze spotkanie, potocznie zwane „Jajeczkiem”, odbyło się już po świętach Wielkiej Nocy tradycyjnie na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego na Warszawskim Okęciu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pilot Lech Majewski i gen. Tomasz Drewniak oraz reprezentujący Dowódcę 1 Bazy ppłk  Stanisław Konrad. Urząd Lotnictwa Cywilnego reprezentował Zygmunt Mazan. Z posługą duszpasterską przybył kapelan Lotników Polskich o. Dominik M. Orczykowski OFM Cap, a także obecny był prezes zarządu Aeroklubu Warszawskiego Rafał Woźnicki. Szkolnictwo lotnicze reprezentowały wicedyrektor Lotniczego Technikum nr 9 Beata Rząca i dyrektor 166 szkoły im. Żwirki i Wigury Daniela Bartosiak.

Generał broni Lech Majewski życzył wszystkim lotnikom zdrowia i sukcesów osobistych, a w szczególności seniorom lotnictwa wspominając, że ich ponad 75-letni Klub Seniorów Lotnictwa zrzeszał znamienite postacie. Prezes WKSL Jerzy Madler podziękował Dowódcy za przybycie i wręczył generałowi przyznaną wcześniej najwyższą odznakę klubu tzw. „Uskrzydloną Szachownicę.”

Ojciec Dominik Orczykowski, dość częsty gość naszych spotkań, pobłogosławił pokarmy i także życzył nam zdrowia i pomyślności. W serdecznej i przyjacielskiej atmosferze uczestnicy podzielili się tradycyjnym wielkanocnym jajkiem i złożyli życzenia.

Na stole pojawiły się jajka i pyszny żurek staropolski. Po nim biała kiełbasa podpiekana, ryby smażone, wędliny i wiele rodzajów ciast. Do picia podano soki, herbatę i kawę. Całe spotkanie odbyło się w atmosferze miłych rozmów i wspomnień.