Aktualności

Majowe spotkania

1 maja - to obchodzone na całym świecie Międzynarodowe Święto Pracy, 15 rocznica wejścia Polski do UE

2 maja - święto polskich barw narodowych - Dzień Flagi RP,

3 maja - rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 maja z 1791 roku.

Jak co roku tego dnia o godzinie 10:00 spotykamy się na Polu Mokotowskim pod Głazem upamiętniającym Lotnisko Mokotowskie.

Wciągnięcie na maszty sztandarów.

4 maja - Dzień Strażaka i patrona Świętego Floriana ( strażaków znamy i cenimy, pamiętamy o nich).

5 maja - W imieniu Prezesa AP oraz Zarządu, zapraszamy Państwa na Mszę Świętą z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego, która odbędzie się 5 maja br. o godzinie 13:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego na ulicy Długiej w Warszawie. We Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Polowego WP gen. bryg. Józefa Guzdka, która odbędzie wg ceremoniału wojskowego udział wezmą: prezesi firm i instytucji sektora lotniczego, poczty sztandarowe organizacji lotniczych, kompania reprezentacyjna Sił Powietrznych, chór Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz liczni lotnicy sportowi i wojskowi w tym wielu mistrzów Europy i świata. Nadmieniamy, że obchody 100-lecia AP odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz pod patronatem Niepodległa.

7 maja zebranie w klubie o 16:00,  prelekcja.

9 maja o godz. 11:12:13 odbędzie się w Lesie Kabackim, przy tablicy upamiętniającej katastrofę samolotu pasażerskiego Ił-62M SP-LBG „Tadeusz Kościuszko” Polskich Linii Lotniczych LOT, msza w intencji ofiar.

O godz.19:00 Msza św. w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście

Roman Woźniak