Aktualności

Majowa Glassówka

Szanowne Panie, szanowni Panowie,

W imieniu Pana Doktora Andrzeja Glassa serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej na Politechnice Warszawskiej.

Odbędzie się ono w sobotę 13 maja 2023 r. o godz. 10.15, w sali nr A 6 Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa (MEiL), w budynku dawnego Instytutu Aerodynamicznego. Wejście na teren Politechniki od strony ul. Nowowiejskiej 24.

 
Uwaga - ze względu na konflikty terminów, byliśmy zmuszeni na przesunięcie spotkania z tradycyjnie trzeciej na drugą sobotę miesiąca.
 

Temat: Moje szybowce - część druga  wspomnień 

 
 

Spotkanie poprowadzi: pan inż. Stanisław Wielgus, jeden z legendarnej grupy pilotów doświadczalnych warszawskiego Instytutu Lotnictwa, znany przede wszystkim z badań i prób śmigłowców, ale także powiązany - zawodowo i uczuciowo - z szybownictwem.

Zgodnie z obietnicą złożoną na zakończenie części pierwszej (tzn. na spotkaniu marcowym), Szanowny Prelegent będzie kontynuować swą pasjonującą opowieść o swoim lotniczym życiu, a w szczególności o lataniu na szybowcach, które projektował, latał na nich tak wyczynowo, jak i doświadczalnie.
 
 
Pozdrawiam,
Paweł Ruchała
 
 
Informacja ogólna:
Niniejszy adres poczty elektronicznej jest przeznaczony wyłącznie do rozsyłania informacji o spotkaniach pod znakiem Klubu Miłośników Polskiej Techniki Lotniczej. Sporadycznie mogą tu być podawane informacje o podobnych spotkaniach (a więc - formuła otwarta, tematyka lotnicza, organizacja niekomercyjna) organizowanych przez inne podmioty. Nie jest to kontakt do Pana Doktora Glassa, do mnie ani do pozostałych administratorów konta. Proszę nie przesyłać na ten adres wiadomości prywatnych, służbowych i jakichkolwiek innych, pozostaną one bez odpowiedzi.   

Spotkania, zwane popularnie "Glassówkami", jak sama nazwa wskazuje, są inicjatywą Pana doktora Andrzeja Glassa. Odbyło się ich już ponad sto pięćdziesiąt, w maju 2022 r. wznowiliśmy je po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej względami medycznymi.

Termin to zazwyczaj trzecia sobota miesiąca  (choć mogą być wyjątki),  godzina 10.15. Wstęp jest wolny. Spotkania mają formę otwartego odczytu poświęconego konkretnemu tematowi, po którym jest czas na dyskusję. Długość spotkań nie jest precyzyjnie ustalona, zazwyczaj trwają około dwóch godzin.

Zapraszamy na kolejne spotkania i zachęcamy do przekazywania tej informacji osobom poważnie zainteresowanym historią polskiego lotnictwa.

Niektóre spotkania są rejestrowane kamerą i za zgodą Prelegentów zamieszczane na Youtube.

Za zgodą Pana Pawła Ruchała wstawia Roman Woźniak